Вітаю Вас Гость
 
19.03.2024 13:55 | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід
Шановні друзі! Вітаю на сайті всіх, хто любить і турбується про дітей: колег, батьків, учнів! Буду рада, якщо ви знайдете тут корисний матеріал. Запрошую до обміну думками та співпраці. 1
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Все для розвитку дитини
ШКОЛЬНЫЙ ДВОРИК Лидии Рудаковой Урок>
<embed height=
Описание сайта
Сайт вчителя початкових класів Кудрі О.П.
КРИНИЧКА
Перша сходинка школяра

В. О. Сухомлинський - вчителю


Здоровя, здоровя і ще раз здоровя

Розумові сили і нервова енергія учнів, особливо молодшого віку, - це не бездонний колодязь, з якого можна черпати і черпати. Брати з цього колодязя потрібно з розумом і обережно, а найголовніше – потрібно постійно поповнювати джерело енергії дитини.  (III, с. 127)

Турбота про здоров’я – це найважливіший труд вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра у власні сили.
(III, с. 109)

Часто
дитина починає відставати у навчанні лише тому, що вона нездужає, сама не знаючі про це. Педагог не має права не знати, що відбувається з дитиною, чому вона нездужає, як стан його здоровя відображається на його розумовому та моральному розвитку. (IV, с. 46)

Дитина – жива істота, її мозок – найтонший, найніжніший орган, до якого потрібно відноситися дбайливо і обережно. (IV, с. 133)

Пам’ять
у дитячі роки дуже гнучка і, якщо нею вміло керувати та не перенавантажувати, вона стає вашим першим помічником. Те, що запамятав учень в перші роки, ніколи не забувається. (II, с. 476)

Навчання не повинно зводитися до безперервного накопичення знань, до тренування памяті, до нікому не потрібного, шкідливого для здоровя і для розумового розвитку дитини зубріння. Не зубріння, а інтелектуальне життя, що протікає в світі гри, казки, краси, фантазії, творчості — таким повинно бути навчання ваших вихованців. (III, с. 108)

Здоров’
я залежить від того, які домашні завдання задаються дитині, як і коли вона їх виконує. (III, с. 112)

Занят
тя в ранкові часи незмірно плідніше, ніж посля уроків. За одну годину вранці можна виконати стільки, скільки не зробиш і за три години вдень.  (V, с. 247)

Краще рано лягати спати і рано підійматися, виконувати домашні завдання вранці, до того, як йти до школи, другу половину дня присвятити, головним чином, фізичним вправам, гуртковій роботі, читанню – не для заучування і запамятовування, а для загального інтелектуального розвитку. (III, с. 387)

Виконання домашніх завдань вранці, перед класними заняттями, звільнення другої половини дня від інтенсивної розумової праці над підручниками, використання цього часу переважно для фізичної праці на повітрі, для індивідуальних захоплень, для читання, для ігор - умови, завдяки яким не лише зміцнюється здоров'я, але і створюються можливості для багатого духовного життя, для всебічного розвитку.
(I, с. 206)

Якщо дитина протягом кількох годин перед сном сидить за уроками, вона стає невстигаючою. (IV, с. 137)

Не
можна перетворювати спорт із засобів фізичного виховання дітей в засіб боротьби за особистий успіх, не можна ділити дітей на здібних і нездібних до занять спортом, не можна розпалювати нездорові палкості навколо боротьби за уявну честь школи. (IV, с. 148)

Крик травмує душу дитини

Це не мудрість і не майстерність, якщо вихователю доводиться тричі повторювати свої слова, кожен раз підвищуючи голос, і, закінчивши на високій ноті, стукнути кулаком по столу. Це не влада, а безсилля, яким нерідко прикривається свавілля. (I, з. 666)

Крик вчителя оглушає, приголомшує дитин
у. Діти, на яких часто кричать, втрачають здатність сприймати найтонші відтінки почуттів інших людей і це особливо тривожно - втрачають чуйність до правди, справедливості. Крик заглушає, притупляє голос дитячої совісті. У крику діти відчувають розгубленість і безсилля того, хто кричить. Вони сприймають крик як одне з двох - або напад на них, учнів, або ж захист від них, страх. І те, і інше викликає реакцію активного протесту. (IV. 525)

Учень, на якого обрушилася лавина крику, викликає у товаришів тільки співчуття. Вони на його стороні. Немає нічого дивного в тому, що нерідко вони йдуть навіть на обман, аби виправдати товариша. (IV. 526)

Криком вчителя виховують дорослих крикун
ів, байдужих до людей, безсердечних. (IV. 526)

Якщо ж крик адресується всьому класному колективу, це вже ні на що не схоже. (IV. 526)

         Особливої уваги заслуговує формування духовного здоров’я дитини. З цього питання В. О. Сухомлинський дає мудрі поради і вчителю, і учням, і батькам.

Сухомлинський - вчителю

Чуйність, вразливість душі формуються в дитинстві. (III. 92)

У цьому віці серце особливо чутливе до людських страждань, біді, ту
ги, самотності. (III. 95)

Все, що відбувається в світі, повинно хвилювати дитяче серце. (7, с. 111)

Не виводьте дитини від похмурих сторін людського життя. Нехай діти знають, що в нашому житті є не тільки радості, але й горі. Нехай горі інших людей входить в серце дитини. (III. 97)

Серця дітей повинні бути широко відкриті радощів і смутку інших людей. (II. 163)

Нехай з юних років в серце дитини живе тривога за рідну матір, батька, бабусю і дідуся; нехай сумує і дитяче серце болить, якщо у рідних що-то недоброзичливо, нехай вночі дитина не спить, думаючи про матері і батька. Не оберігайте його від цих тривог, від цієї болю: будете оберігати, зросте людина з кам'яним серцем, а в кам'яному серці немає місця ні для синівської відданості, ні для батьківської ласки, ні для великих ідеалів народу; хто байдужий до матері і батька, не може стати справжнім патріотом. (7, с. 80)

Не бійтеся затьмарити дитинство гіркими думками, - адже головне те, про що ці гіркі думки, турботи, хвилювання. (IV. 450)

Горе іншої людини повинно стати особистим горем дитини, змусити задуматися над тим, як допомогти тому, хто цього потребує. (III. 242-243)

Дитина відчуває зло там, де, здавалося б, з першого погляду і немає поганого вчинку. Дитина відчуває, якщо в його табелі з'явиться погана оцінка, серце матері буде засмучене. Йому хочеться, щоб мати була спокійна. Він знає, що своєю працею він може заспокоїти серце матері, не заподіявши їй занепокоєння. (3, с. 120)

Якщо дитині байдуже, чту в серці його товариша, друга, матері, батька, будь-якого співвітчизника, з якими він зустрівся, якщо дитина не вміє бачити в очах іншої людини, чту у нього на серці, - він ніколи не стане справжньою людиною. (III. 95)

Нехай дитина думає про маленьку яблуньці, якій холодно під поривами осіннього вітру; нехай всього серці живе тривога: а не підкрадається чи в цю холодну ніч до яблуньці сірий зайчик, не гризе чи кору? Нехай на світанку йде дитина в сад, пробує на дотик тоненький стовбур яблуньки, огортає його соломою. Нехай серце дитини болить і від того, що під час бурі маленький пташеня випав з гнізда. (III. )

Від того, як відноситься людина до квітки і метеликові, до бездомному цуценяті і воробышку, який випав з гнізда, до "приблудшей" собаці, прижившейся в школі, до кошеняті, якого хтось викинув на вулицю, - від цього залежить людська краса і культура майбутнього громадянина, сім'янина. (I, з. 561)

Дитина, який приймає близько до серця те, що в лютий мороз синичка беззахисна, що рятує її від загибелі, оберігає деревце від пошкодження, - ця дитина ніколи не стане жорстоким і безсердечним до людей. (III. 481)

Як важливо, щоб у дітей був друг, про кого треба дбати. (III. 96)

Якщо маленька людина не залиши
ла частки свого серця в ляльці, конячці, плюшевому ведмеді, пташці, ніжний і беззахисному квітці, деревці, в улюбленій книзі - для нього вiдсутнiй глибоке почуття людської дружби, вірність, відданість, прихильності. (III. 563)

 

Пошук
Безопасный поисковик для детей Безпечний дитячий пошуковик
Корисні посилання
IPPO МОН
Моя кнопка
Сайт Лілії Калашнікової отримати код моєї кнопки

Буду вдячна, якщо Ви розмістите мою кнопку на своєму сайті. Якщо бажаєте обмінятися банерами, пишіть до гостьової книги. Каталог сайтів та "Стежинки до друзів" до Ваших послуг

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Погода в Україні